Balatonföldvár új strand

Új strand nyílik a Balatonnál jövő nyáron

by Polisor Bettina

A jövő nyári szezonban új strand nyílik Balatonfüreden. A település polgármestere szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a balatoni fejlesztéseknek köszönhetően már mintegy másfél kilométeren szabadon lehet sétálni a tó északi partján a Tagore sétány és a Kisfaludy-strand között – írja az MTI.

8 ezer négyzetméteres terület újult meg az önkormányzati tulajdonú balatonfüredi strandon

Bóka István polgármester elmondta azt is, hogy a fejlesztés második ütemeként 600 millió forintos uniós forrásból készült el az Aranyhíd strand két új épülete (az első ütemben a strandterületet alakították ki).

A beruházás illeszkedik azoknak a balatoni fejlesztéseknek a sorába, amelyeknek köszönhetően a jövő szezonban már mintegy másfél kilométeren szabadon lehet sétálni a tó körül.

A polgármester tájékoztatása szerint az Aranyhíd strand két, újonnan elkészült épületének egyikében étterem üzemel majd a jegypénztárral és a strandfelügyelettel, a másikban pedig a kétszázfős strandot kiszolgáló vizesblokkok és öltözők mellett egy négy évszakos közösségi tér kap helyet.

A balatonfüredi önkormányzat 2020-ban vásárolta meg az Aranyhíd sétányon lévő, korábban erdészeti üdülőként ismert nyolcezer négyzetméteres, eddig használaton kívüli vízparti ingatlant.

Az étterem épületének a helyét úgy választották ki, hogy onnan lenyűgöző a balatoni panoráma táruljon a vendégek elé. A másik tömbben létrehozott közösségi térben workshopokat, táborokat, rendezvényeket is lehet tartani. Az éttermet és a zárt közösségi teret egész évben lehet majd használni.

A turizmus világának híreiért csatlakozz csoportunkhoz, kövess Instán és TikTok-on is, iratkozz fel hírlevelünkre!