Törökországban továbbra is szívesen látják a világ minden tájáról érkezőket. Ahogyan az ország legtöbb turisztikai helyszínét, úgy a török riviérától távolabbi Kappadókiát, ezt a viszonylag ismeretlen, természeti szépségekben és történelemben bővelkedő régiót sem érintették a februári földrengések, ami szerencse a szerencsétlenségben, hiszen a turizmus még mindig a török gazdaság egyik legnagyobb mozgatórugója.
Lenyűgöző természeti képződmények teszik vonzóvá Kappadókiát

A láva, a hamu, az eső, a szél és a jég azok a „művészek”, akik több millió éven át formálták Kappadókiát. Az itt található számtalan tündérkémény, ezek az akár 45 méteres magasságot is elérő kúpos képződmények világszerte híresek. A természet volt az első művész, aki ezt a páratlan díszletet megalkotta, a többit pedig már emberi kéz faragta ki, létrehozva azt, amit ma nemzeti kincsként tartanak számon Törökországban.
A Göreme Szabadtéri Múzeum 1984 óta az UNESCO Világörökség része. Az itteni templomokat, kápolnákat és kolostorokat egytől egyig a sziklákba vájták. Mind közül a leginkább lenyűgöző az ún. Sötét Templom, aminek belsejében a falakat gyönyörű freskók díszítik. Csodával határos módon a színek megőrizték eredeti fényüket, köszönhetően a készítésekor alkalmazott technikának.
„Ez a templom nagyon jól megőrizte a régiónkra jellemző színeket, tehát mindez eredeti, nem volt szükség helyreállításra. Minden természetes: a színek, a pigmentek, a mész. A freskók készítéséhez vadgalambok tojásait használták.”
– mondta el Asım Çiftçi, a Göreme Szabadtéri Múzeum idegenvezetője
Kappadókia szőlőültetvényei egyedülállóak az egész világon
A lenyűgöző természeti környezet mellett Törökország ezen vidékének másik legnagyobb, de talán kevésbé ismert kincse a bor. Azt tartják, hogy Kappadókia a bor és a borkészítés bölcsője, hiszen a bronzkori szőlőművelés innen eredeztethető. A kappadókiai borok egyedi karakterét a föld összetétele adja, hiszen a vulkáni hamu és tufa jelentős mennyiségben megtalálható a talajban, ami egyedi ízt és ásványosságot kölcsönöz az itt termesztett szőlőből készülő nedűnek.
Kappadókia különösen híres a régióban egyedülálló Emir szőlőfajtából készült fehérborról. Ennek a borfajtának halványsárga színe van, jellemző aromái a zöldalma, a kiwi, a citrusok, és a fehér virágok. Mivel a napi hőingás segít megőrizni a szőlő savasságát, így az nem csak bor, hanem pezsgő készítésére is kiválóan alkalmas.
Sokszínű vidék, és számtalan programlehetőség vár Kappadókiában

Ha elég bátrak és kellően sportosak az ideérkezők, kipróbálhatják a legtöbb kappadókiáról készült fotón látható hőlégballonozást, de kerékpáros és gyalogtúrák is elérhetőek, a lovaglás pedig egy egész évben űzhető tevékenység itt, ami igazán különleges módja a holdbéli táj felfedezésének.
A földfelszín bejárása után kihagyhatatlan programként kínálkozik a föld alatti, puha vulkáni kőzetbe vájt városok felfedezése. Ezek közül csak néhány nyitott a látogatók előtt, mint például a legrégebbi, ami a Kaymaklı nevet viseli, és ahol közel száz alagút található.
„Ez a földalatti város körülbelül 4000 éves. A hettiták korában nagyjából 2000 ember fért el idelent, de csak háborús időkben éltek itt, hogy megvédjék magukat az ellenségeiktől”.
– mondja Levent Yüce, a Kaymaklı idegenvezetője.
Törökország szállások kiválasztásában, utazásszervezésben örömmel segít megbízható partnerünk, a Schuster Travel. A turizmus világának alapos és minőségi híreiért iratkozz fel hírlevelünkre, és csatlakozz csoportunkhoz!