A Wizz Air, Európa legfenntarthatóbb légitársasága üdvözli a COP29 klímacsúcson kibontakozó közlekedéssel kapcsolatos párbeszédet és együttműködést, ugyanakkor hangsúlyozza, hogy csak azonnali közös fellépéssel érhető csak el a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) hosszútávú célja, a nettó emissziómentesség 2050-ig – tudta meg a Spabook.net.
A COP29-en való részvételével a Wizz Air ismét megerősítette elköteleződését az iparág karbonmentesítése felé
Emellett a nemzetközi összefogás és a hatékony támogatás fontosságára hívta fel a figyelmet, mivel ezek is szükségesek a célok eléréséhez.
Az esemény egyedülálló lehetőséget biztosított arra, hogy a kormányzati tisztviselők, iparági vezetők, környezetvédelmi szakemberek és befektetők részvételével zajló eseményen közösen tárgyaljanak a kérdésről.
Az európai légiközlekedési ágazat kollektív felhívásának részeként a Wizz Air más érintettekhez csatlakozva az Európai Unió Tiszta Ipari Megállapodásának elfogadását és Fenntartható Közlekedési Beruházási Terv kidolgozását sürgeti.
A Wizz Air a fenntartható üzemanyag (SAF) nagy tételben való gyártását támogatja
A Wizz Air támogatja a SAF gyártási kapacitásainak bővítését, ezzel segítve a légi közlekedés egyik legfontosabb szén-dioxid-mentesítési kihívását. A légitársaság már eddig is jelentős összegeket fektetett be a fenntartható üzemanyag gyártásába, egyebek közt a Firefly nevű, megújuló hulladékból származó üzemanyagot fejlesztő brit vállalatba, valamint a CleanJoule nevű, mezőgazdasági mellékterméken alapuló SAF-gyártásra összpontosító vállalatba.
A globális szén-dioxid-mentesítési erőfeszítések részeként a légitársaság hangsúlyozza a kibocsátások ellentételezésére szolgáló szén-dioxid-piacok fontosságát is
A Wizz Air felszólítja az ICAO tagállamait, hogy több támogatható egységet bocsássanak ki a nemzetközi légi közlekedés szén-dioxid-kiegyenlítési és -csökkentési rendszere (CORSIA) számára. Ez a mechanizmus biztosítja, hogy az iparág hozzájáruljon az emisszió jelentős csökkentéséhez, miközben előmozdítja a megújuló energiába és más éghajlatvédelmi projektekbe történő beruházásokat.
„A Wizz Air a legújabb technológiákba való befektetéssel, az üzemanyag-hatékony működés bevezetésével és a fenntartható forrásból származó üzemanyag beszerzésével régóta prioritásként kezeli a környezettudatos működést. A SAF és annak gyártása kulcsfontosságú szerepet játszik ebben, ezért fektettünk be ebbe a technológiába: átvételi megállapodásokat kötöttünk, és a 2025-től alkalmazandó uniós szabályoknak elébe menve kísérleti jelleggel SAF-fal üzemelő járatokat indítunk. A 2050-re elérendő nettó zéró kibocsátás azonban olyan globális kihívás, amely közös erőfeszítéseket igényel. Üdvözöltük a COP29 konferencián az érdekelt felekkel való párbeszéd lehetőségét, és ösztönöztük a megfizethető SAF-termelés kiterjesztéséhez, a megújuló energiainfrastruktúra fejlesztéséhez és a technológiai fejlesztések ösztönzéséhez szükséges keretek létrehozásának sürgős összehangolását.”
– mondta Yvonne Moynihan, a Wizz Air vállalati és ESG-felelőse
A turizmus világának híreiért csatlakozz csoportunkhoz, kövess Instán és TikTok-on is, iratkozz fel hírlevelünkre!