Magyar Green Destinations képviselet már Romániában és Szlovákiában is

by Polisor Bettina

Az Innotime Hungary Kft ügyvezetője, Kedves Csaba az Aktív Magyarország konferencia Élmények? Természetesen! Fenntartható turizmus című szekcióban tartott előadásában jelentette be, hogy idén november végétől a cég már nemcsak Magyarországon, hanem Romániában és Szlovákiában is ellátja a Green Destinations szervezet képviseletét.

A Green Destinations új képviseletei a határon túli magyar desztinációkban segítik a fenntartható turizmus fejlesztését

A Green Destinations a Turisztikai Világszervezet (UNWTO) fenntartható turizmussal foglalkozó szervezetének, a Globális Fenntartható Turisztikai Tanácsnak (GSTC) az akkreditált minősítő testülete, munkája a világon mindenhol elfogadott, egységes standardokra épül, amelyeket a GSTC dolgozott ki, s amelynek a célja, hogy mindenhol a világban egységes irányelvek alapján dolgozzanak a turizmus szereplői a fenntartható turizmus fejlesztésén, mindez pedig jól mérhetővé és átláthatóvá váljék. A standardok az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljaival összhangban kerültek meghatározásra és folyamatosan lekövetik a globális trendek változásait, azonnali válaszokat nyújtva a turizmus előtt álló gazdasági, társadalmi és környezeti kihívások kezelésére. 

Magyar Green Destinations képviselet Románia Szlovákia
A turizmus világának inspiráló híreiért csatlakozz csoportunkhoz, és iratkozz fel hírlevelünkre!

A Green Destinations jelenleg több mint 90 országban van jelen

Többek között olyan országok használják a saját fenntarthatósági programjuk alapjául, mint Ausztrália, vagy éppen a szomszédos Szlovénia, ahol már az összes vendégéjszaka 90%-a Green Destinations által minősített fenntartható desztinációban realizálódik. Eddig a világon 122 desztináció kapott Green Destinations fenntarthatósági minősítést és további több mint 500 desztináció vett részt sikerrel a minősítés előszobájának is tekinthető TOP100 fenntartható desztinációs jó gyakorlat világversenyen. 

Az elmúlt év folyamán az Innotime Hungary egyik legfontosabb célja az volt, hogy felmérje a hazai vendégattitűdöket a fenntartható turizmussal kapcsolatban. Emellett próbaauditokat végzett több hazai desztinációban, hogy komplex képet kapjon a hazai kínálati oldalról, illetve segítette annak a két desztinációnak a felkészülését (Veszprém és Miskolc), amelyek fenntarthatósági programjai bekerültek idén a világ TOP100 desztinációs jó gyakorlata közé a Green Destinations versenyében. 

A nemzetközi trendek, többek között az UNWTO és több globális méretű online utazási iroda fenntarthatósági jelentései jól mutatják, hogy azok a desztinációk, amelyeknek nincs hosszú távú, nemzetközi standardokon alapuló fenntarthatósági programja, amely kitér a gazdasági-társadalmi-környezeti fenntarthatóság minden pillérére, és ezt nem tudják megfelelően kommunikálni a vendégek felé, néhány éven belül jelentős versenyhátrányba fognak kerülni.

Ezt szlovákiai, illetve romániai desztinációk és turisztikai szolgáltatók is felismerték – azonban mivel ezekben az országokban eddig nem volt jelen a Green Destinations, többen az Innotime Hungaryt keresték meg, mint legközelebbi képviseletet. Az egyre növekvő érdeklődés miatt vállalta fel a két szomszédos országban is a Green Destinations képviselettel járó feladatok ellátását a cég.

Adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. Elfogadom Bővebben