A jogi lépésekkel való fenyegetőzés után a HORESTA dán szállodaszövetség illetékesei találkoztak a Booking.com képviselőivel, hogy békét kössenek. A szervezet arra kérte a platformot, hogy fontolja meg a kártérítést. – számolt be róla a Turisme 24 dán szakportál.
A Booking.com hónapok óta próbálta eltussolni az ügyet, de végül nem úszta meg, hogy a világ egyre több országában címlapra kerüljön azután, hogy Magyarországon kirobbant a botrány. Legfrissebb hír, hogy Japánban csoportos pert indítanak a Booking.com ellen a tartozások miatt, Dániában pedig a szakmai vezetés nyújtott érdemi segítséget az érintett szálláshelyeknek.
A dán helyzet szeptember végén tetőzött, amikor a HORESTA a Politiken című napilapban Morten Bødskov (S) dán kereskedelmi és ipari miniszter úgy fogalmazott a Booking botrányról, hogy: brutális, és ugyanazon a napon a HORESTA megfenyegette a Booking.com-ot, hogy az ágazati szervezet jogi lépéseket tesz.
Néhány nappal később a dán szállásadók elkezdték megkapni a nekik járó kifizetéseket. Hasonló játszódott le Magyarországon is, amikor a szakpolitika vizsgálatot indított az ügyben, akkor felgyorsult a hazai tartozások rendezése. A HORESTA szerint sok vállalkozásnak 100 000 és 200 000 DKK közötti összeggel tartoztak, míg egyeseknek akár 5 millió DKK-val is.
Jobb kommunikációt várnak el
A Booking.com és a HORESTA képviselői október 5-én pénteken találkoztak a szállodaszövetség Frederiksbergben található irodájában.
Közösen értékelték a történteket annak érdekében, hogy az áldatlan állapot mielőbb megoldódjon és továbblépés történjen. A HORESTA szerint fontos volt, hogy levonják a megfelelő tanulságokat az esetből, mivel így előzhető csak meg az, hogy hasonló esetek újra előforduljanak.
A találkozón megvitatott egyik téma az volt, hogyan lehetne jobb kommunikációs vonalakat kialakítani a partnerek között.
A dán szállodaszövetség segít a tartozások behajtásában és kártérítést, kompenzációt kér a Booking-tól
A felek abban is megállapodtak, hogy azok a HORESTA-tagok, akiknek még mindig vannak kintlévőségeik, jelenthetik azokat a dán szállodaszövetségnek, amely ezt követően továbbítja azokat a Booking.com-nak, amely gondoskodik az összegek azonnali kiegyenlítéséről.
A dán szervezet azt is közölte, hogy a találkozó során külön kéréssel fordultak a foglalási platform képviselőihez.
„A találkozón a HORESTA arra is sürgette a Booking.com-ot, hogy fontolja meg azon tagok kártalanítását, akik már több hete várnak a tartozások kifizetésére”.
Az ülés alapján a dán szállodaszövetség arra a következtetésre jut, hogy most úgy ítélik meg, hogy a folyamat ideiglenesen befejeződött.
Spabook vélemény: Érdekes megfigyelni a dán szakmai szervezet szerepvállalását, úgy gondolom, hogy jó példa lehet más országok számára is.
A Booking botrány előzményei időrendben visszafelé:
- A japán szállásadók perrel fenyegetik a Booking-com-ot
- Robbant a Booking.com botrány a dán közszolgálati televízióban is
- A dán szállodaszövetség perrel fenyegeti a Booking-ot
- Dán ipari miniszter a Booking.com botrányról: brutális
- A Booking.com márkaigazgatója letiltotta a reklamálókat és törölte kommentjeiket
- A Booking CEO LinkedIn profilján panaszkodnak a szállásadók
- Razzia a Booking.com budapesti irodájában
- 4,3 millió dollár értékben adott el részvényeket a menedzsment
- Eladásra javasolja a Booking részvényeit egy svájci elemző
- Kiderült, mi okozta a Booking késedelmes fizetését
- A Booking botrány érintettjeinek becsülhető száma
- A BBC is beszámolt a Booking botrányról
- Mégiscsak nagy a baj: több ezer szálláshelynek nem utalt időben a Booking
- Végre elindultak a kifizetések
- Már a szakpolitika is foglalkozik a Booking botránnyal
- A Booking bevételei felülmúlták a várakozásokat, mégis hallgat a kifizetési problémákról
- Tovább dagad a Booking botrány, már szeptemberre tolódott a kifizetési dátum
- Váratlan adósságba keveredhetnek a szállásadók a Booking-gal folytatott csörtében
- A Booking.com késik a kifizetésekkel, a szállásadók várnak a pénzükre